Dziś naszą firmę Punkt Mocy odwiedziło auto Iveco Daily 3.0hpi 170km z 2013r z Człuchowa. Klientowi nie podobał się fakt ze auto jak na swoją wagę ma zbyt mało mocy. Właściciel zdecydował podnieść moc w samochodzie. Samochód na początku zastał podłączony pod Tester diagnostyczny w celu sprawdzenia ewentualnych usterek w samochodzie później logi dynamiczne auta czyli sprawdzanie wydajności podzespołów samochodu a na końcu wisienka na torcie czyli pomiar Hamownia 4×4.
Komputer zebrał wszystkie dane z samochodu pozostało tylko wszystko na spokojnie przeanalizować i stwierdzić czy samochód nadaje się na chiptuning czy nie. Później zassaliśmy mapę samochodu do komputera i z zachowaniem bezpieczeństwa zrobiliśmy chiptuning. Na koniec znów pomiar na hamowni i efekt okazał się zaskakujący z 170km 382nm wyszedł wynik 214km 504nm. Doświadczenie i profesjonalizm Punktu Mocy podpowiedział ze jest to za dużo jak na ten silnik. Bezpieczenstwo przede wszystkim wiec powtórka, znów programowanie, poprawka, efekt końcowy zadowalający – 201km 481Nm.

Na koniec przestrzegam przed chiptuningiem robionym bez hamowni. Dzięki hamowni wiedziałem ze trzeba obniżyć moc w samochodzie żeby nie uszkodzić silnika bo 214km w tym samochodzie to jest za dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Akceptuję politykę prywatności