fbpx

Ile kosztuje chip tuning?

Ceny za chip tuning zaczynają się od kilkuset złotych, a wysokość ostatecznej kwoty zależna jest od modelu i rodzaju prac.

Ile trwa chip tuning?

Chip tuning polega na wprowadzenie zmian w sterowniku silnika. Odbywa się to przy pomocy komputera podłączonego do samochodu osobowego, auta ciężarowego, maszyny rolniczej i budowlanej albo łodzi. Czas pracy uzależniony jest więc od typu pojazdu, modelu oraz ilości czynności, niezbędnych do przeprowadzenia pełnego chiptuningu. Podniesienie mocy silnika może zająć jedynie godzinę albo nawet kilka godzin czy 2 dni.

Czy Punkt Mocy Chojnice zajmuje się chip tuningiem aut ciężarowych?

Tak. Jest to jedna z naszym podstawowych usług. Do serwisu zapraszamy też właścicieli samochodów dostawczych.

Czy samochody mające kilkanaście lat lub więcej mogą być poddawane chip tuningowi?

Tak, ale tylko pod warunkiem, że są w dobrym stanie technicznym. Właściciel powinien zadbać m.in. o dobry stan opon, hamulców i regularnie wymieniać zużyte części. Tylko w ten sposób zapewni sobie bezpieczną jazdę autem o podniesionej mocy silnika.

Czy można całkowicie i bezpiecznie usunąć filtr DPF?

Tak. Trzeba to robić dwuetapowo. Najpierw wymontować filtr, a potem wprowadzić zmiany w oprogramowaniu silnika.

Czy zajmujecie się usuwaniem zaworów EGR?

Oczywiście. Oferujemy taką usługę już od 10 lat. Zawór EGR nie jest faktycznie wymontowywany z samochodu, ale jedynie wyłączany. Jest to możliwe poprzez wprowadzenie zmian w oprogramowaniu komputera samochodu. Dzięki temu sterownik nie otwiera zaworu EGR, a samochód zyskuje moc. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Mam audi z silnikiem TDI. Rozgrzany samochód odpala z opóźnieniem. Co może być przyczyną?

Zapraszamy do warsztatu Punktu Mocy w Chojnicach, abyśmy mogli upewnić się co jest źródłem problemu. Z doświadczenia wiemy, że często wystarczy zastosować ciepły start, aby samochód odpalał od razu po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Aby to zrobić, wystarczy wprowadzić korekty dawek rozruchowych w sterownikach silnika.

MASZ PYTANIA, ODNOŚNIE OFERTY? CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZADZWOŃ

+48 787 980 650

Kontakt