fbpx

W firmie Punkt Mocy w Chojnicach zajmujemy się chip tuningiem nie tylko samochodów osobowych różnych marek, ale też aut ciężarowych – nowych i używanych – dowolnych modeli. Do naszego serwisu zapraszamy także właścicieli samochodów dostawczych.

 

Chip tuning ciężarówek zaczyna się na hamowni

Tuning ciężarówek polega na podnoszeniu mocy silnika. Chip tuning rozpoczyna się od diagnostyki. W tym celu ciężarówka musi wjechać na hamownię 4×4, przy użyciu której oceniamy parametry silnika. Hamownia połączona jest z komputerem, który mierzy możliwości silnika i sprawdza, czy w systemie występują jakiekolwiek błędy. Wszystkie wyniki wyświetlane są w formie wykresu.

Wykres z hamowni jest podstawą do tego, aby mechanik mógł przeprowadzić chip tuning ciężarówek. Tylko na podstawie takiego wykresu fachowiec może ocenić obecną moc silnika oraz określić, o ile może ją podnieść.

Chip tuning aut ciężarowych prowadzony jest głównie przy użyciu komputera. Polega bowiem na wprowadzeniu zmian w sterowniku silnika (tzw. ECU). To właśnie ten sterownik jest odpowiedzialny m.in. za dobór paliwa, zapłon i kąt wtrysku benzyny. Chip tuning aut ciężarowych odbywa się poprzez zmianę ustawień zapisanych w sterowniku w taki sposób, aby podnieść moc pojazdu, ale jednocześnie nie zaszkodzić silnikowi.

Tuning ciężarówek prosto z fabryki

Po tuningu ciężarówki mechanik ponownie wprowadza auto na hamownię i sprawdza osiągnięty wynik. A ten może być spory! Auto ciężarowe po chip tuningu może mieć wyższą moc i większą płynność jazdy. Jak to jest możliwe?

Silniki ciężarówek, zjeżdżających z fabrycznej taśmy, mają zaprogramowaną ograniczoną moc silnika. Przy czym zachowana jest pewna rezerwa. I to właśnie ta rezerwa jest wykorzystywana podczas chip tuningu ciężarówek.

Tuning aut ciężarowych z gwarancją

W firmie Punkt Mocy w Chojnicach wykonujemy chip tuning aut ciężarowych, które są objęte gwarancją producenta. Robimy to bez naruszenia systemu sterowania samochodu oraz w sposób, który nie spowoduje utraty gwarancji. Podczas chip tuningu montujemy zewnętrzny moduł, który może być zdemontowany poprzez wyjęcie jednej wtyczki.

Na chip tuning aut ciężarowych zapewniamy 3-letnią ubezpieczoną gwarancją.

Oferujemy też ubezpieczone naprawy w naszym serwisie.

MASZ PYTANIA, ODNOŚNIE OFERTY? CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZADZWOŃ

+48 787 980 650

Kontakt