fbpx

Wymiana DPF powinna nastąpić wówczas, gdy filtr cząstek stałych jest uszkodzony albo całkowicie wyeksploatowany. Ponieważ jazda samochodem z niesprawnym filtrem cząstek stałych może być niebezpieczna i doprowadzić nawet do unieruchomienia pojazdu.

Co wskazuje na konieczność wymiany DPF?

  • nagły zanik mocy,
  • słabe przyspieszenie,
  • często włączający się wentylator chłodnicy,
  • trudności podczas wyprzedzania,
  • przyrost oleju na bagnecie,
  • wysokie zużycie paliwa,
  • pojawienie się błędów o kodach P242F i P2002,
  • świecąca się kontrolka „check” lub inna związana z działaniem filtra DPF.

Koszt wymiany DPF wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wysokość tej kwoty uzależniona jest w głównej mierze od ceny filtra.

Z powodu ogromnego wydatku związanego z wymianą filtra cząstek stałych, wielu kierowców decyduje się na usunięcie DPF. W ten sposób pozbywa się problemu i ogromnych wydatków związanych z wymianą. Usunięcie filtra cząstek stałych jest przynajmniej kilka razy tańsze niż jego wymiana.

Wymiana DPF czy regeneracja?

Gdy filtr jest bardzo zabrudzony, ale istnieje szansa na jego oczyszczenie, można spróbować zregenerować DPF. Jest to jedna z usług oferowanych przez Punkt Mocy w Chojnicach.
Kierowcy mogą też sami spróbować chociaż częściowo oczyścić filtr cząstek stałych. Wystarczy, żeby pokonali kilkadziesiąt kilometrów ze stałą prędkością około 100 km/h. Gdy podczas takiej jazdy w filtrze będzie cały czas utrzymana wysoka temperatura, a droga potrwa przynajmniej 20 minut, jest szansa, że dojdzie do spalenia przynajmniej części sadzy. Nie jest to jednak gwarantowane. Poza tym mogło dojść już do tak znacznego zapchania DPF, że nawet pokonanie 100 lub 200 km z większą prędkością na zapewni wypalenia wszystkich zabrudzeń. W takiej sytuacji konieczne jest usunięcie niesprawnego filtra. Na życzenie klienta możemy zamontować nowy DPF lub też zastosować inne rozwiązanie.

Układ wydechowy działa znacznie sprawniej bez filtra cząstek stałych, który szybko się zapycha i z tego powodu pomoże doprowadzić do uszkodzenia silnika albo turbosprężarki.

Dlatego kierowcom, którzy mają problemy z DPF oferujemy usunięcie go na stałe i wprowadzenie odpowiednich zmian w oprogramowaniu sterownika silnika. Dzięki temu komputer samochodu „zapomni” o filtrze i nie będzie próbował go uruchomić.

Chcesz wymienić filtr DPF? Zapraszamy do kontaktu.

MASZ PYTANIA, ODNOŚNIE OFERTY? CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZADZWOŃ

+48 787 980 650

Kontakt