fbpx

W firmie Punkt Mocy w Chojnicach pracują fachowcy z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, które są niezbędne do profesjonalnego przeprowadzenia chip tuningu aut osobowych. Posiadamy także potrzebny sprzęt, który jest potrzebny do chipowania samochodów.

 

Tuning samochodów zaczyna się od diagnostyki

Tuning samochodów, czyli podnoszenie mocy silnika w osobówkach, rozpoczynamy od diagnostyki. Samochód badany jest na hamowni 4×4, przy pomocy której możemy ocenić stan i żywotność silnika. Po przeprowadzeniu badania na hamowni otrzymujemy wykres, na podstawie którego możemy ocenić o ile powinniśmy zwiększyć moc silnika.

Chip tuning aut osobowych prowadzony jest głównie przy użyciu komputera i polega na wprowadzeniu zmian w sterowniku silnika tzw. ECU, który jest odpowiedzialny m.in. za dobór paliwa, zapłon i kąt wtrysku benzyny. Odpowiednia modyfikacja tych parametrów przekłada się na podniesienie mocy samochodu.

Chip tuning aut osobowych z fabryki

Czy bezpieczny chip tuning samochodów osobowych jest to w ogóle możliwy? Oczywiście! Współczesne pojazdy są produkowane w ogromnych fabrykach, gdzie z taśmy produkcyjnej prawie co chwila zjeżdza kolejne auto. Te samochody w założeniu są identyczne, ponieważ tylko w taki sposób można obniżyć koszty produkcji i przyspieszyć czas wykonania samochodów. Poza tym jeden silnik, ale z ustawioną różną mocą, może być montowany w różnych modelach samochodów. Przy czym producent ponosi koszty homologacji tylko raz, gdy przeprowadza ją w przypadku silnika o najwyższej mocy. Homologacja tego samego silnika, ale o obniżonej mocy, nie jest już konieczna.

Trzeba też pamiętać, że samochody trafiające na rynki krajów Europy Zachodniej mają zazwyczaj mniejszą moc silnika niż auta sprzedawane w Ameryce albo Japonii. Dlaczego? Również tu głównym powodem są pieniądze. Wielu kierowców woli kupić auto o mniejszej mocy, ponieważ jest ono tańsze w eksploatacji. Właściciel auta osobowego o małej mocy zapłaci niższe składki za ubezpieczenie OC oraz mniejsze podatki, które w niektórych krajach są płacone od każdego samochodu.

Fakt, że samochód zjeżdża z taśmy produkcyjnej z ustawioną mocą silnika, nie oznacza, że jest ona ostateczna. Każdy silnik ma rezerwę mocy – i to całkiem sporą. To właśnie tę rezerwę mocy wykorzystujemy podczas tuningu samochodów osobowych.

Tuning aut osobowych a gwarancja

W Punkt Mocy w Chojnicach wykonujemy chip tuning aut osobowych objętych gwarancją w sposób, który nie spowoduje utraty tej gwarancji. Tuning takich samochodów polega na dołożeniu zewnętrznego modułu, który można w każdej chwili zdemontować. Wystarczy odpiąć jedną wtyczkę!

Wszystkie auta, w których wykonujemy chip tuning, objęte są 3-letnią ubezpieczoną gwarancją.

Zapewniamy też ubezpieczone naprawy w naszym serwisie.

MASZ PYTANIA, ODNOŚNIE OFERTY? CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZADZWOŃ

+48 787 980 650

Kontakt