fbpx

Hamownia to podstawowe wyposażenie każdego profesjonalnego warsztatu, który zajmuje się chip tuningiem, czyli elektrycznym podniesieniem mocy silnika samochodu.

Hamownia – niezbędne narzędzie diagnostyczne

W Punkcie Mocy w Chojnicach zawsze rozpoczynamy chip tuning od diagnostyki. W tym celu wprowadzamy samochód na naszą hamownię. Posiadamy hamownię 4×4, dwuosiową. Przy jej pomocy możemy od razu zmierzyć pełną moc samochodu oraz stan i żywotność silnika.

Hamownia połączona jest z komputerem, który podczas badania kontroluje wszystkie parametry. Na tej podstawie powstaje tak zwany wykres z hamowni. Zazwyczaj na osi poziomej (u dołu wykresu) podane są obroty silnika, zaś na jednej lub dwóch osiach pionowych (mogą być po prawej i lewej stronie wykresu) wskazane są wartości mocy i momentu obrotowego (oznaczenie Nm). Na wykresie z hamowni mogą być też ujęte inne parametry – np. ciśnienie doładowania, temperatura spalin, współczynnik dymienia.

Wykres z hamowni niezbędny podczas chip tuningu

Zanim mechanik zabierze się do przeprowadzenia chip tuningu samochodu, najpierw musi dokładnie przeanalizować wynik z hamowni. Tylko na tej podstawie jest w stanie ustalić, o ile może maksymalnie podnieść moc samochodu nie przeciążając przy tym silnika.

Chip tuning polega na wprowadzeniu modyfikacji elektronicznych w sterownikach silnika. Do przeprowadzenia tego rodzaju tuningu oprócz hamowni potrzebny jest więc jeszcze komputer z odpowiednim oprogramowaniem.

Hamownia w Punkcie Mocy w Chojnicach

Jeżeli zastanawiasz się nad chip tuningiem swojego auta, wybierz ofertę warsztatu, który posiada hamownię. Bez tego narzędzia nie można bezpiecznie i profesjonalnie przeprowadzić chip tuningu. W serwisie wyposażonym w hamownię z pewnością pracują doświadczeni mechanicy, którzy wiedzą w jaki sposób odczytać wykres z hamowni i bezpiecznie podnieść moc Twojego auta. Tak właśnie jest w Punkcie Mocy w Chojnicach!

Od ponad 10 lat wprowadzamy zmiany w sterownikach silników i bezpiecznie zwiększamy moc samochodów.

Zawsze po przeprowadzeniu chip tuningu ponownie wprowadzamy samochód na hamownię i sprawdzamy osiągnięte wyniki. Wówczas także przygotowujemy wykres z hamowni, który przedstawiamy klientowi.

Po chip tuningu na wykresie z hamowni wskazane są pomiary:

  • przed modyfikacją (pomiar referencyjny) – zaznaczony jest cieńszą linią,
  • po modyfikacji, czyli po chip tuningu.

Nasza hamownia jest przystosowana do diagnostyki:

  • aut osobowych,
  • maszyn rolniczych,
  • samochodów dostawczych
  • maszyn budowlanych.
  • ciężarówek,

Chcesz sprawdzić swoje auto na naszej hamowni? Zapraszamy do kontaktu i wizycie w warsztacie!

MASZ PYTANIA, ODNOŚNIE OFERTY? CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZADZWOŃ

+48 787 980 650

Kontakt