Dziś Naszą firmę Punkt Mocy odwiedziło Volvo xc60 2.0d z Chojnic klientowi nie podobał sie fakt ze auto jak na swoją wagę ma zbyt mało mocy. Wjazd na hamownie 4×4 okazalo się że samochód z 163km zostało tylko 80km wiec samochód na dzień dobry został zdyskwalifikowany z usługi chiptuningu ponieważ tak duza utrata mocy do fabrycznej oznacza usterke w samochodzie.
Samochód na poczatku zastał podłączony pod Tester diagnostyczny w celu sprawdzenia ewentualnych usterek w samochodzie usterka zostala zdiagnozowana uszkodzony zawor egr.
telefon do klienta z informacja o usterce i o ewentualnym koszczcie naprawy do wyboru 2 opcje
a. Wymiana zaworu egr kosztowna usługa
b. Wyprogramowanie zaworu egr gwarancja 3lata
Klient zlecil wykonanie usuniecia zaworu egr.
W tym samochodzie na poczatek trzeba zdemontowac sterownik ponieważ jest zabezpieczony specjalnym haslem i programowac go na specjalnym stanowisku tak tez było zrobione pozniej pomiar na hamowni efekt 170km 324nm auto było już w pełni sprawne. Klient chciał dodatkowo wykonac usługę chiptuningu.
logi dynamiczne auta czyli sprawdzanie wydajności podzespołów samochodu pomiar Hamownia 4×4. komputer zebrał wszystkie dane z samochodu pozostało tylko wszystko na spokojnie przeanalizowac później zassaliśmy mapę samochodu do komputera i z zachowaniem bezpieczeństwa zrobiliśmy chiptuning. na koniec znów pomiar na hamowni i efekt okazał sie zaskakujacy z 170km 324nm moc zostala podniesiona do 196km 356nm klient wyjechal szczesliwy a zadowolenie klienta jest bezcenne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Akceptuję politykę prywatności